Tutoriál

Interiérové dveře

V konfigurátoru výběrem modelových řad, dekorů, typů, rozměrů, orientace apod. lze vytvořit desetitisíce možných variací sestavení dveří. Je jen na Vás, jaké interiérové dveře si sami sestavíte. Na závěr samotného sestavování si můžete vybrat, zda chcete jen zaslat nezávaznou nabídku e-mailem nebo rovnou interiérové dveře objednat.

Nevíte si s něčím rady? Katalog technických údajů Vám jistě pomůže.

Poptáváte interiérové dveře?

Tak jste tady správně. Pořídit si interiérové dveře do bytu není v dnešní době paradoxně vůbec jednoduché. Na trhu lze vybírat z velkého množství výrobců nebo prodejců, ale jak správně vybrat dveře nebo zárubně, když je dnes takový široký výběr? Ano, není to jednoduché. Stává se velmi často, že zákazník stále častěji klade prvotní důraz převážně na cenu a až na druhém místě na design. To, z čeho a jakým způsobem jsou interiérové dveře vyrobeny ho zajímá pouze okrajově, a to je zásadní chyba.

V dnešní zrychlené době a právě i tlakem zákazníků na cenu, jsou schopni výrobci dodat zákazníkovi interiérové dveře či zárubně v maximální možné míře ,,úsporného provedení". Vnitřní části jsou vyrobeny tak, aby za použití co nejmenšího možného množství materiálu dveře vydržely alespoň povinnou zákonnou záruční lhůtu. To platí i o povrchové úpravě. Tyto interiérové dveře jsou natolik "úsporně" vyrobeny, že jejich životnost lze měřit spíše na měsíce než roky. Co si má tedy zákazník počít? Rozhodně by měl v prvé řadě klást důraz na to, z čeho a jakým způsobem jsou interiérové dveře vyrobeny.

Je potřeba si uvědomit, že dveře nejsou statický prvek, že se s nimi prakticky denně několikrát hýbe, dveře se zavírají, otevírají, a to někdy i nešetrným způsobem. A u těchto levných variant je uchycení pantů a klik velmi nedostatečně řešené. Pak nezbývá nic jiného, než po krátkém čase tyto dveře znovu měnit. Zdánlivá úspora v prvotním nákupu se rozpustí jak pára nad hrncem.

U nás naleznete interiérové dveře, které splňují nejpřísnější kritéria nejen na vnitřní uspořádání nosné vrstvy dveří, ale zároveň svým nadčasovým designem umožní jejich dlouhodobé užívání. Myslete na to, až budete interiérové dveře vybírat.

Interiérové dveře VASCO DOORS nabízíme ve dvou základních provedení

1) Interiérové dveře tohoto typu jsou určené pro nejnáročnějšího zákazníka a pro velmi namáhané prostory jako jsou školy, nemocnice, úřady apod.

2) Povrch dveří je potažen kvalitními fóliemi v různých dřevěných dekorech, ze kterých můžete vybírat. U těchto interiérových dveří dochází ke kombinaci moderního designu, nízké ceny a kvalitního materiálu. Jsou vhodné především do běžných interiérů, jako jsou domy, byty, kanceláře atd.

Typy dveří

  • interiérové dveře lze vyrobit v různých provedeních - jednokřídlé otočné
  • dvoukřídlé otočné
  • posuvné (jak provedení na stěnu tak do pouzdra JAP)

Jak sestavit interiérové dveře?

Dveře lze v konfigurátoru jednoduše sestavit dle Vašeho přání. Po dokončení objednávky Vám interiérové dveře (obložkové zárubně) automaticky zašleme přepravní společností na Vámi zadanou adresu, nebo domluvíme termín případné montáže. Pokud momentálně nemáme Vámi sestavené skladem a musí se zadat do výroby, tak zboží expedujeme zpravidla do 14 dnů (včetně obložkových zárubní). Konkurence má povětšinou termín dodání obložkových zárubní 6-8 týdnů!

U výrobků, které jsou specifické tím, že se sestavují výlučně na míru zákazníkovi (např. interiérové dveře atypických rozměrů, barev a dekorů), nelze uplatnit vrácení zboží pokud zákazník neodstoupí od smlouvy do doby, než se započne s výrobou.

Pozor při výběru dvěří

V dnešní době se často stává, že zákazník při výběru dveří klade převážně důraz na jejich pořizovací cenu. Bohužel se tomuto trendu přizpůsobilo mnoho českých výrobců a proto se klidně může stát, že si zakoupíte dveře sice "levné", ale uvnitř mohou interiérové dveře vypadat třeba takhle nebo podobně.

Na první pohled mohou interiérové dveře vypadat vcelku pěkně, ovšem již za 2-3 roky (po uplynutí zákonné záruky) se na dveřích začnou projevovat vady: můžou se začít vlivem vlhkosti kroutit, odlepovat dýha nebo folie, povrchová úprava dveří bude značně poškrábaná z důvodu použití málo odolné dekorační folie, nebo se vám může klidně stát, že se Vám uvolní nebo vypadnou samotné panty! Takové dveře opravdu "levné" nejsou, protože si je za pár let budete muset pořizovat znovu. Tzv. voštinové dveře jsou ve skutečnosti jen dvě slabé dekorační desky, které jsou spojeny papírovou voštinou (podobné plástu medu nebo papírového krytu na vajíčka). U těchto dveří se vám může stát, a často i stane, že se Vám ve dveřích uvolní klika, zámek, nebo panty.

Dveře MDF folieNaproti tomu u našich dveří v provedení folie proto používáme pouze velmi kvalitní a odolnou folii a výplň dveří je z plného materiálu MDF.

Dveře řez cplV žádném případě nepoužíváme triky jiných prodejců či výrobců, kteří v případě, že vůbec použijí materiál MDF, tento nosný materiál různě frézují či odvrtávají, aby ho použili co nejméně. A v případě, že si u nás vyberete interiérové dveře v provedení CPL (velmi vysoká povrchová odolnost), tak obdržíte interiérové dveře, které mají opět uvnitř plnou MDF, která navíc obklopuje masivní dřevěný rám.

Až budete vybírat svoje interiérové dveře, nechte si od prodejce nebo výrobce vysvětlit, jaké technologie nebo postupy při výrobě dveří používají. Mějte prosím na paměti, že interiérové dveře které stojí zhruba tolik, co by Vás stál jeden nedělní rodinný oběd, Vám opravdu nebudou sloužit desítky let.